Nejlepší filmy se psy v hlavní roli

Filmy se psy nejsou těmi nejakčnějšími, uspokojí ale každou věkovou kategorii. Filmy se psy většinou rozehřejí i ty nechladnější srdce. Některé filmy se psy ale dokáží být smutné díky tomu, že si divák rychle oblíbí psího hlavního hrdinu. Zároveň jsou příběhy ve filmech se psy jednoduché a pochopí je i nejmenší diváci. Jedná se tedy o nejlepší rodinné filmy.

10. Bolt

S tímto psím hrdinou a jeho skvělým páníčkem se rozhodně jedná o film, který zaujme každého. Jedná se o fantasy animovaný film z produkce Disney. Vypráví příběh Bolta, herecké psí superstar, který si myslí, že má superschopnosti. Bolt se vydává na dobrodružnou pouť, kde testuje své superschopnosti se svými kamarády.

9. Togo

Jeden z prvním filmů, ve kterém se objevil pes jako hlavní postava. Film má skvělé herecké obsazení, skvělý příběh plný lásky mezi psem a člověkem, který je zároveň poměrně smutný. Willem Dafoe se ve filmu sbližuje se psem jménem Togo, se kterým si vytvoří silné pouto. Pokud jste fanoušci psích filmů, tento vám nesmí uniknout.

8. Psí ostrov

Stejně jako ostatní filmy od Wese Andersona, i Psí ostrov vypráví zajímavý, i když trošku obskurní, příběh. Jedná se o ručně animovaný film, který oblíbí starší děti i dospělí. Vypráví příběh mladého chlapce a jeho prozkoumávání dystopického ostrova plného psů.

7. Lady a Tramp

Vypadá to, že Disney má na psí filmy patent, stejně jako na vyprávění zajímavých a plných příběhů. Jejich animátorský um, výborné grafické zpracování zvířat a skvělé příběhy o lásce dali vzniknout jednomu z nejznámějších filmů se psy v hlavní roli.

6. Psí srdce

Tento film je méně známým kouskem a jedná se o dokumentární film, který si rychle získal kritiky i diváky. Hlavní náplní příběhu je láska, smrt a nejvíce ze všeho naděje. Oproti ostatním filmům se psy, tento nestaví psa na místo hlavního hrdiny. Jedná se o poněkud smutnější film, který by ale měl vidět každý milovník psů.

5. 101 dalmatinů

Každý milovník psích filmů jistě zná 101 dalmatinů. Opět se jedná o film z produkce Disney a opět je to jeden z nejlepších animovaných filmů na toto téma. Zajímavý jde zde především vztah malých štěňátek a jejich zlé majitelky. Film 101 dalmatinů je naprostou klasikou mezi psími animovanými filmy.

4. Rudý pes: Blue

Ne každý psí film musí mít záporáka, jakou je například Cruella De Vill z filmu 101 dalmatinů. Například tento je jednoduchou a hlavně zajímavou komedií o mladém psovi, který se stane australskou legendou. Přestože se jedná o komedii, je možné, že někteří diváci budou u některých scén plakat. Tento film rozhodně nesmíte minout, pokud se vám psí filmy líbí.

3. Marley a já

Pokud se někoho zeptáte na nejroztomilejší film se psy, jaký kdy viděl, většina zřejmě odpoví, že to byl film Marley a já. Je plný humoru, lásky, nekonečné roztomilosti a zvratů. Jedná se o film, který skvěle vypráví svůj příběh o lásce mezi psy a jejich páníčky.

2. Lessie se vrací domů

Lessie se vrací domů je film, který má zřejmě nejlepší psí herečku v historii kinematografie. Kromě skvělého psího hereckého obsazení, vypráví film opravdu poutavý příběh o rodině, která musela prodat milovanou kólii Lessie. Naštěstí Lessie má vlastní plán, jak se ke své rodině navrátit.

1. Beethoven

Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti vyloupí obchod se zvířaty, ale záhy musí uprchnout před policií. Malé štěňátko bernardýna jim uteče a nepozorovaně se dostane do domku Newtonových. Děti se domnívají, že jejich otec George konečně vyslyšel jejich přání a štěně jim koupil. Ten to uvede na pravou míru, ale je ochoten nechat psa v domě do doby, než se o něj přihlásí jeho majitel. Pes dostane jméno Beethoven a roste jako z vody. 

Zdroj: Gamerant